Prihlásiť
Všetky články z rubriky KAVIAREŇ
96 výsledkov

Kaviareň

thumb

Dátum publikácie: 1.6.2017

Prečo je spätná väzba dôležitá a ako ju podať tak, aby pôsobila pozitívne na zvýšenie výkonnosti práce zamestnanca? V našich nových videoškoleniach sa dozviete, ako správne podať spätnú väzbu, aké sú najčastejšie chyby v komunikácii medzi manažérom a zamestnancom, ako aj to, akým slovám sa v rámci hodnotenia vyhýbať. Anthony Achmat a Ján Dubnička nám ponúkajú jedinečné spracovanie tejto témy.

thumb

Dátum publikácie: 30.5.2017

PRAGUE / MUMBAI Following his 27 years working with the corporate community in Prague, Australian business coach, public speaker and soft skills trainer Tony Achmat, received a Global Trainer and Leadership Developer Award in Mumbai, India. The award, presented at the 25th Jubilee Global HRD Congress, recognizes international business coaches and trainers with exceptional merit and long-term commitment. At the award ceremony, Mr. Achmat delivered a motivational speech to an audience primarily comprised of HR specialists, as well as learning and development consultants.

thumb

Dátum publikácie: 27.4.2017

Neschopnosť plniť si svoje finančné záväzky v oblasti automobilového priemyslu na Slovensku sa medziročne mení. Kým v roku 2015 platobná neschopnosť dominovala najmä pri predaji motorových vozidiel, minulý rok sa presunula do oblasti opravy a údržby áut.

thumb

Dátum publikácie: 19.4.2017

Slovenská ekonomika nezažíva najlepšie obdobie, čo sa týka rastu HDP. Dáta za štvrtý kvartál 2016 (Q4) ukazujú, že tento ukazovateľ zostal na rovnakej úrovni než Q3, a to +3 % medziročne a pod priemerom z predošlého roka 2015 (+3,6 %  medziročne). Podľa publikácie WERO N°12 (Weekly Export Risk Outlook) spoločnosti Euler Hermes za to môže pokles investičných aktivít na úrovni Európskej únie na začiatku programovacieho obdobia.  

thumb

Dátum publikácie: 12.4.2017

Nemecko, Holandsko, Francúzsko. Také je poradie krajín, ktoré najviac utrpia odchodom Veľkej Británie z Európskej únie v roku 2019. Podľa publikácie Euler Hermes The Taming of the Brexit Nemecko stratí na svojom exporte do Spojeného kráľovstva 8 miliárd eur, Holandsko 4 a Francúzsko 3 miliardy eur.

thumb

Dátum publikácie: 4.4.2017

Eurozóna môže stratiť až 24,6 miliardy eur na exporte tovarov kvôli odchodu Veľkej Británie z Európskej únie v priebehu rokov 2017 až 2021. Straty na exporte služieb predstavujú ďalších 5,5 miliardy eur. Takéto sumy vyčíslili experti spoločnosti Euler Hermes, pričom predpokladajú, že na krajiny ako Holandsko, Írsko a Belgicko bude mať Brexit vysoký dosah, zatiaľ čo na Slovensko a ďalšie krajiny nízky. 

thumb

Dátum publikácie: 3.4.2017
Autor: EOS Group

Až 41 % firiem v západnej Európe si verí, že v priebehu nasledujúcich piatich rokov zaznamená veľký alebo veľmi veľký potenciál pre rast. Naproti tomu, východoeurópske firmy nepredpokladajú takú svetlú budúcnosť. Len tretina z nich (33 %) očakáva podľa reprezentatívnej EOS štúdie „European Payment Practices“ za rok 2016 svoj rast.

thumb

Dátum publikácie: 31.3.2017
Autor: Ing. Kamila Ševčíková

Nultý ročník konferencie MPR forum 2017 založil tradíciu odborného podujatia prinášajúcu v spolupráci s  odborníkmi na marketing, komunikáciu i legislatívu hodnotné informácie nielen pre odbornú verejnosť.

thumb

Dátum publikácie: 30.3.2017

Insolventnosť firiem celosvetovo kontinuálne klesala, no v poslednej dobe už len veľmi pomaly. Nastáva zvrat. Vyhliadky platobnej schopnosti firiem pre rok 2017 sú už pesimistické – experti očakávajú nárast insolvencií.

thumb

Dátum publikácie: 22.3.2017
Autor: S-EPI, s.r.o.

Pre úspech a konkurencieschopnosť je nevyhnutné omnoho rýchlejšie a efektívnejšie získavať informácie – či už o obchodných partneroch, o súčasných aj perspektívnych klientoch, ale aj o konkurencii.