Prihlásiť
Všetky články z rubriky KAVIAREŇ
81 výsledkov

Kaviareň

thumb

Dátum publikácie: 21.2.2017
Autor: Ing. Kamila Ševčíková

Na nultom ročníku unikátnej konferencie Hospitality & Tourism Summit 2017 zameranej na  cestovný ruch, hotelový a gastronomický trh sa stretli TOP osobnosti z renomovaných hotelov, cestovných kancelárií i reštaurácií, ako aj aktivisti pre rozvoj vidieka a regiónov.

thumb

Dátum publikácie: 15.2.2017
Autor: Finančná správa SR

Všetci daňovníci majú možnosť aj tento rok darovať 2 % alebo 3 % zo svojich daní subjektom uvedeným v zozname prijímateľov. Fyzické a  právnické osoby ktoré podávajú daňové priznanie tak urobia prostredníctvom vyhlásenia v daňovom priznaní. Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, predložia daňovému úradu vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.

thumb

Dátum publikácie: 3.2.2017
Autor: Finančná správa SR

Posledné dva týždne ostávajú zamestnancom na požiadanie svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Inak pre nich platí povinnosť podať daňové priznanie do konca marca.  

thumb

Dátum publikácie: 26.1.2017

Zdieľaná alebo dopytová ekonomika je na Slovensku už nejaký čas. Doteraz fungovala podľa vlastných pravidiel. Momentálne ale nastáva čas, kedy je nutné túto kolaboratívnu ekonomiku ukotviť legislatívne. 

thumb

Dátum publikácie: 16.1.2017
Autor: Finančná správa SR

Nový rok priniesol viaceré zásadné zmeny v daňovej legislatíve najmä s ambíciou zlepšiť podnikateľské prostredie. Novela zákona o dani z príjmov okrem iného znižuje sadzbu dane z príjmov právnickej osoby a zvyšuje aj limit uplatňovania paušálnych výdavkov.

thumb

Dátum publikácie: 13.1.2017
Autor: Grafton Recruitment
  • Pracovný trh v roku 2017 s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily
  • Robotizácia ako náhrada ľudskej pracovnej sily sa stáva realitou?      
  • Záujem o kandidátov v seniorskom veku rastie
thumb

Dátum publikácie: 14.12.2016
Autor: EOS Group

Stále viac slovenských firiem sa musí zriecť svojich vlastných ziskov a čeliť kríze likvidity. To sú hlavné dôsledky toho, že v rámci obchodných vzťahov sa u nás vo veľkej miere mešká s úhradou faktúr alebo sa neplatí vôbec.

thumb

Dátum publikácie: 5.12.2016
Autor: EOS Group

Dlhé doby splatnosti na jednej strane a problémy s cash-flow na strane druhej. Taká zákonitosť, resp. začarovaný kruh platí v prípade slovenských firiem. Dávajú voľnejšiu ruku svojim klientom z hľadiska očakávaných platieb tým, že nastávajú čoraz neskoršie lehoty splatnosti vystavených faktúr. To sa im zároveň vypomstieva, pretože sami majú následne dočasné problémy s cash-flow, ktoré aj priznali.

thumb

Dátum publikácie: 30.11.2016
Autor: Grafton Recruitment

Víziou každej obchodnej spoločnosti je napredovať, zvyšovať výkon a zamestnávať spokojných a produktívnych ľudí. Kalendárny rok sa blíži ku koncu, prišiel čas na hodnotenie uplynulého roka, ale aj plánovanie nasledujúceho. Ako motivovať zamestnancov a zabezpečiť ich spokojnosť? Odpoveď nájdete v Kandidátskom prieskume 2016 realizovanom personálnou agentúrou Grafton Slovakia.

thumb

Dátum publikácie: 18.11.2016
Autor: EOS Group

Slovenské firmy majú zlú platobnú disciplínu najmä z dôvodu dočasných problémov s cash-flow. Až 49 % komerčných klientov to uviedlo ako dôvod, pre ktorý meškajú s platením faktúr alebo neuhrádzajú svoje záväzky vôbec. Vyplýva to z reprezentatívnej EOS štúdie „European Payment Practices“ za rok 2016, pričom v medziročnom porovnaní je to nárast o 5 percentuálnych bodov. Šlo pritom o komerčných klientov – teda v segmente B2B (Business to Business).