Poskytovanie stravného zamestnancom v praxi od 1. 3. 2021 (daňovo-účtovný pohľad)

Časti videa:

  •   Poskytovanie stravného zamestnancom v praxi od 1. 3. 2021 (ukážka) - PV [1 min.]  Zadarmo
  •   Stravovanie zamestnancov od 1. 3. 2021 [3 min.]  Platený prístup

      Stravovanie: vo vlastnom stravovacom zariadení, stravovania cez tretí subjekt, poskytnuté prostredníctvom stravovacej poukážky [20 min.]  Platený prístup

      Finančný príspevok na stravovanie od 1. 3. 2021 [19 min.]  Platený prístup

Poskytovanie stravného zamestnancom v praxi od 1. 3. 2021 (daňovo-účtovný pohľad)

Publikované: 25. 3. 2021

Lektor: Ing. Vladimír Ozimý

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 1. 3. 2021

Cena s DPH: 30 €

   Kúpit        Kúpiť ročné PROFIvzdelávanie 

Videoškolenie s Vladimírom Ozimým vás z daňového hľadiska sprevádza novinkou v Zákonníku práce, ktorá od 1. 3. 2021 umožňuje zamestnancovi vybrať si medzi stravnými lístkami a finančným príspevkom na stravovanie.

Nájdete tu základné informácie o tom, na základe čoho stanoviť výšku finančného príspevku, ako je to s finančným príspevkom na stravovanie na pracovných cestách alebo na home office, aká je výška príspevku v prípade, že ide o kombináciu stravovacích poukážok a zároveň finančného príspevku, či je nutné finančný príspevok na stravovanie uvádzať vo výplatnej páske, či podlieha finančný príspevok na stravovanie exekúcii, ďalej, kedy je finančný príspevok na stravovanie čistým príjmom zamestnanca, kedy sa z neho platí daň z príjmov a poistné alebo ako sa výpočet odlišuje, ak si zamestnanec vyberie stravné lístky a podobne.

Pačilo sa Vám video? Dajte o tom vedieť svojim priateľom:

Funkcie

Partner

 

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.