Webinár: Likvidácia obchodnej spoločnosti od 1.10.2020 (s.r.o., a.s., v.o.s.)

S účinnosťou od 1.10.2020 sa v dôsledku novelizácie Obchodného zákonníka podstatne zmenili podmienky pre likvidáciu obchodných spoločností. Na webinári sa dozviete, aké sú aktuálne pravidlá a v čom je nová právna úprava prísnejšia. Porovnaním s predchádzajúcou právnou úpravou získate praktické informácie o všetkých aktuálnych povinnostiach tak, aby ste likvidáciu spoločnosti mohli naplánovať efektívne a so znalosťou všetkých súvislostí.

 

Online prenos

Živý prenos môžete sledovať na tomto mieste v deň konania webinára. Pre spustenie webinára alebo jeho videozáznamu musíte byť prihlásený. Pre získanie prihlasovacích údajov je potrebné webinár zakúpiť. Pokiaľ už máte webinár zakúpený, pošleme vám pár dní pred jeho konaním prihlasovacie údaje na e-mail.

V prípade, že ste zabudli svoje heslo, kliknite na nasledujúci odkaz: ZABUDNUTÉ HESLO


Popis

Ako prebieha webinár a technické podmienky pre sledovanie nájdete TU.

 

Ako bonus získa každý účastník:

  • Služby daňovej a mzdovej pohotovosti na 30 dní
  • Videozáznam z webinára na 14 dní

Program

· zrušenie spoločnosti – právny rámec,

· prehľad relevantnej právnej úpravy,

· vstup do likvidácie,

· výber, ustanovenie, postavenie, zánik funkcie a odmena likvidátora,

· zoznam veriteľov,

· zoznam majetku,

· dodatočná likvidácia,

· daňové, účtovné a iné právne súvislosti,

· prechodné ustanovenia,

· diskusia a otázky.

Harmonogram

09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 13.00 prednáška

Termíny

   26. 10. 2020
   09:00 - 13:00
   84

Profil lektora

Kocis.jpg
JUDr. PhDr. Michal Kočiš, PhD. LL.M.

Pôsobí ako advokát a špecializuje sa na medzinárodné daňové právo a právo transferového oceňovania. Absolvoval postgraduálne štúdium v odbore medzinárodné daňové právo na University of Florida, Levin College of Law v USA, kde zároveň spolupracoval na výskume v oblasti medzinárodného zdaňovania. Vyučoval daňové právo na právnickej fakulte a pôsobil vo viacerých medzinárodných poradenských spoločnostiach so zameraním na nadnárodné spoločnosti pôsobiace v Slovenskej republike. V súčasnosti ako advokát poskytuje právne služby klientom so zameraním na daňové, obchodné a farmaceutické právo. Venuje sa tiež spracovaniu dokumentácie o transferovom oceňovaní, vypracovaniu stanovísk a odporúčaní v oblasti transferového oceňovania a zastupuje klientov v daňových konaniach. Zároveň sa venuje lektorskej činnosti, pravidelne publikuje v domácich a zahraničných periodikách a je spoluautorom monografie „Interpretácia noriem daňového práva orgánmi verejnej správy a súdnej moci“. V roku 2015 publikoval monografiu Úvod do práva transferového oceňovania, ktorá sa ako prvá publikácia na Slovensku venuje právnym aspektom transferového oceňovania.


Profivzdelávanie klub - bonusové materiály

 Materiály sú dostupné po prihlásení
Materiál k webináru: Likvidácia obchodnej spoločnosti od 1.10.2020 (s.r.o., a.s., v.o.s.) / 6,00 MB

Najnovšie videoškolenia lektora

Nový pojem „subjekt“ v ZDP a jeho vplyv na zdaňovanie príjmov od 1. 1. 2018
Závislé osoby – zmeny v roku 2018
Kontrolovaná transakcia

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.