Webinár: Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy - prípustné dôvody a náležitosti skončenia pracovného pomeru

So súčasnou pandémiou bojujú firmy mnohými spôsobmi. Jedným z nich je dočasné či trvalé prepúšťanie zamestnancov. Ak ste aj vy v týchto dňoch nútený riešiť aktuálnu situáciu takýmto spôsobom, pripravili sme pre vás hneď niekoľko tipov, rád a odporúčaní, čomu sa vyhnúť. Webinár bude viesť advokát zameraný na pracovné právo, preto hneď z prvej ruky spoznáte spôsoby skončenia pracovného pomeru, prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a taktiež najnovšiu judikatúru súdov. V rámci programu si vypočujete aj množstvo ďalších užitočných informácií, ktoré v súčasnej dobe ako zamestnávateľ či zamestnanec personálneho oddelenia oceníte. Napr. sa dozviete, či sa vám oplatí dohoda alebo výpoveď, čo s prečerpanou/nevyčerpanou dovolenkou a náhradou škody, ako je to s odstupným a odchodným alebo aké vám hrozia právne riziká. Pozornosť zameriame aj na konkrétne prípady, kedy došlo ku sporu v dôsledku neplatného skončenie pracovného pomeru.

Záznam z webinára:

Časti videa:

  •   Záznam z webinára - úvod [1 min.]  Zadarmo
  •   Záznam z webinára: Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy [189 min.]  Platený prístup

Popis

Ako prebieha webinár a technické podmienky pre sledovanie nájdete TU.

 

Ako bonus získa každý účastník:

  • Služby daňovej a mzdovej pohotovosti na 30 dní
  • Videozáznam z webinára na 14 dní


Program

1. Spôsoby skončenia pracovného pomeru a prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a najnovšiu judikatúru súdov.

2. Pripravujeme výpoveď a dohodu o skončení pracovného pomeru (povinné obsahové náležitosti, rady, tipy a odporúčania, čomu sa vyhnúť).

3. Skončenie pracovného pomeru s osobitne chránenými zamestnancami (ochranná doba, osobitne chránené kategórie zamestnancov, zamestnanec so zdravotným postihnutím atď.).

4. Vyrovnanie nárokov pri skončení pracovného pomeru (prečerpaná/nevyčerpaná dovolenka, náhrada škody atď.).

5. Vyjednávanie pri skončení pracovného pomeru – dohoda alebo výpoveď? Čo je potrebné zohľadniť? (Odstupné, odchodné, právne riziká a výhody jednotlivých spôsobov skončenia PP, rady, tipy.) Prítomnosť právneho poradcu pri skončení pracovného pomeru.

6. Účasť zástupcov zamestnancov na skončení PP.

7. Kedy, ako a kde doručovať skončenie PP protistrane?

8. Končíme pracovnoprávny vzťah s „dohodárom“.

9. Riešime spor o neplatné skončenie pracovného pomeru (odporúčaný postup, čo očakávať, možnosti eliminácie právnych rizík atď.).


Harmonogram

09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 13.00 diskusia

Termíny

   18. 12. 2020
   09:00 - 13:00
   84
  Zrealizované

Profil lektora

autor_Kocis_120x180.jpg
Mgr. Juraj Kočiš, LL.M.

Advokát (KOČIŠ & PARTNERS, s. r. o., advokátska kancelária), člen Slovenskej advokátskej komory. Pôsobil v popredných medzinárodných poradenských spoločnostiach a advokátskych kanceláriách na Slovensku a v zahraničí so zameraním na pracovné a obchodné právo. V súčasnosti sa vo svojej odbornej praxi zameriava najmä na pracovné právo, obchodné právo, trestné právo, cudzinecké právo a zastupovanie klientov v súdnych sporoch a administratívnych konaniach. Venuje sa aj lektorskej činnosti, právne témy prednáša na odborných seminároch a konferenciách pre tuzemské a zahraničné podnikateľské subjekty. Je taktiež autorom početných odborných článkov a publikácií.


 

Profivzdelávanie klub - bonusové materiály

 Materiály sú dostupné po prihlásení
Prednáška: Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy / 1,00 MB

Profivzdelávanie klub - videá, videoškolenie

Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020

Najnovšie videoškolenia lektora

Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy (Záznam z webinára)
Pravidlá čerpania dovolenky - záznam z webinára 23. 10. 2020

Funkcie

Partner

 

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.