Webinár: Prepúšťanie zamestnancov v čase koronakrízy - prípustné dôvody a náležitosti skončenia pracovného pomeru

So súčasnou pandémiou bojujú firmy mnohými spôsobmi. Jedným z nich je dočasné či trvalé prepúšťanie zamestnancov. Ak ste aj vy v týchto dňoch nútený riešiť aktuálnu situáciu takýmto spôsobom, pripravili sme pre vás hneď niekoľko tipov, rád a odporúčaní, čomu sa vyhnúť. Webinár bude viesť advokát zameraný na pracovné právo, preto hneď z prvej ruky spoznáte spôsoby skončenia pracovného pomeru, prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a taktiež najnovšiu judikatúru súdov. V rámci programu si vypočujete aj množstvo ďalších užitočných informácií, ktoré v súčasnej dobe ako zamestnávateľ či zamestnanec personálneho oddelenia oceníte. Napr. sa dozviete, či sa vám oplatí dohoda alebo výpoveď, čo s prečerpanou/nevyčerpanou dovolenkou a náhradou škody, ako je to s odstupným a odchodným alebo aké vám hrozia právne riziká. Pozornosť zameriame aj na konkrétne prípady, kedy došlo ku sporu v dôsledku neplatného skončenie pracovného pomeru.

Online prenos

Živý prenos môžete sledovať na tomto mieste v deň konania webinára. Pre spustenie webinára alebo jeho videozáznamu musíte byť prihlásený. Pre získanie prihlasovacích údajov je potrebné webinár zakúpiť. Pokiaľ už máte webinár zakúpený, pošleme vám pár dní pred jeho konaním prihlasovacie údaje na e-mail.

V prípade, že ste zabudli svoje heslo, kliknite na nasledujúci odkaz: ZABUDNUTÉ HESLO


Popis

Ako prebieha webinár a technické podmienky pre sledovanie nájdete TU.

 

Ako bonus získa každý účastník:

  • Služby daňovej a mzdovej pohotovosti na 30 dní
  • Videozáznam z webinára na 14 dní

Program

1. Spôsoby skončenia pracovného pomeru a prípustné dôvody skončenia pracovného pomeru so zameraním na súčasnú koronakrízu a najnovšiu judikatúru súdov.

2. Pripravujeme výpoveď a dohodu o skončení pracovného pomeru (povinné obsahové náležitosti, rady, tipy a odporúčania, čomu sa vyhnúť).

3. Skončenie pracovného pomeru s osobitne chránenými zamestnancami (ochranná doba, osobitne chránené kategórie zamestnancov, zamestnanec so zdravotným postihnutím atď.).

4. Vyrovnanie nárokov pri skončení pracovného pomeru (prečerpaná/nevyčerpaná dovolenka, náhrada škody atď.).

5. Vyjednávanie pri skončení pracovného pomeru – dohoda alebo výpoveď? Čo je potrebné zohľadniť? (Odstupné, odchodné, právne riziká a výhody jednotlivých spôsobov skončenia PP, rady, tipy.) Prítomnosť právneho poradcu pri skončení pracovného pomeru.

6. Účasť zástupcov zamestnancov na skončení PP.

7. Kedy, ako a kde doručovať skončenie PP protistrane?

8. Končíme pracovnoprávny vzťah s „dohodárom“.

9. Riešime spor o neplatné skončenie pracovného pomeru (odporúčaný postup, čo očakávať, možnosti eliminácie právnych rizík atď.).

Harmonogram

09.00 – 11.00 prednáška
11.00 – 12.00 obedňajšia prestávka
12.00 – 13.00 diskusia

Termíny

   18. 12. 2020
   09:00 - 13:00
   84

Profil lektora

autor_Kocis_120x180.jpg
Mgr. Juraj Kočiš, LL.M.

Advokát (KOČIŠ & PARTNERS, s. r. o., advokátska kancelária), člen Slovenskej advokátskej komory. Pôsobil v popredných medzinárodných poradenských spoločnostiach a advokátskych kanceláriách na Slovensku a v zahraničí so zameraním na pracovné a obchodné právo. V súčasnosti sa vo svojej odbornej praxi zameriava najmä na pracovné právo, obchodné právo, trestné právo, cudzinecké právo a zastupovanie klientov v súdnych sporoch a administratívnych konaniach. Venuje sa aj lektorskej činnosti, právne témy prednáša na odborných seminároch a konferenciách pre tuzemské a zahraničné podnikateľské subjekty. Je taktiež autorom početných odborných článkov a publikácií.


Najnovšie videoškolenia lektora

Pravidlá čerpania dovolenky - záznam z webinára 23. 10. 2020

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.