Webinár: Zákonník práce – zámer novej legislatívy a jej implementácia do praxe

Cieľom webinára je poskytnúť účastníkom informácie o novele Zákonníka práce (účinnosť od 1. 3. 2021) tak povediac „priamo z kuchyne“, kde nové uznesenia boli schválené. O tieto informácie sa s vami podelí  JUDr.et Mgr. Jozef Toman, PhD., ktorý pôsobí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR ako riaditeľ odboru zodpovedný za oblasť právnej úpravy pracovnoprávnych vzťahov – vrátane Zákonníka práce.

Online prenos

Živý prenos môžete sledovať na tomto mieste v deň konania webinára. Pre spustenie webinára alebo jeho videozáznamu musíte byť prihlásený. 

Webinár je určený pre predplatiteľov ročného PROFIvzdelávania. Po uhradení objednávky na ročné PROFIvzdelávanie vám prihlasovacie údaje pošleme na e-mail.

 

V prípade, že ste zabudli svoje heslo, kontaktujte nás telefonicky na čísle +421 41 70 53 600 alebo e-mailom na adrese sluzby@pp.sk

Program

  • zmeny v zabezpečení stravovania zamestnancov - výber finančný príspevok a gastrolístky
  • zmeny v práci z domácnosti (domácka práca/telepráca) - definície, náklady, výnimky
  • nový výpovedný dôvod skončenia pracovného pomeru z dôvodu veku
  • a iné zmeny v Zákonníku práce a v súvisiacich právnych predpisoch (napr. postavenie odborov, dohoda o brigádnickej práci študentov).

Harmonogram

09,30 – 11,30 – prednáška spojená s diskusiou

Termíny

   4. 3. 2021
   09:30 - 11:30

Profil lektora

silluet_man__300x300.jpg
JUDr.et Mgr. Jozef Toman, PhD.

Je autorom viacerých kníh o pracovnom práve (napr. Zákonník práce s komentárom – Poradca podnikateľa 2016, Konto pracovného času), prednáša o pracovnom práve, publikuje akademické aj praktické články v oblasti pracovného práva. Od roku 2010 pôsobí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR a od roku 2011 je riaditeľom odboru zodpovedným za oblasť právnej úpravy pracovnoprávnych vzťahov – napr. za Zákonník práce, zákon o minimálnej mzde, zákon o kolektívnom vyjednávaní a podieľal sa na všetkých novelách Zákonníka práce v tomto čase.


Najnovšie videoškolenia lektora

Uzavretie dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti v roku 2019
Pravidlá a podmienky pre uzavretie dohody o vykonaní práce v roku 2019
Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru a zvýhodnené podmienky pre rok 2019

Funkcie

Partner

 

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.